جستجو در رایانه(serch )

 

تا به حال شده چیزی را در رایانه گم کرده باشید اکنون روشهایی را به شما اموزش میدهم که بتوانید هرچیزی را در رایانه خود پیدا کنید برای ان کار از منوی  start وارد serch  شوید گزینه های سمت چپ صفحه برای جستوجو بکار میرود .

برای جستجو در رایانه  باید به نوع فایل گم شده دقت کرد اگر فایل مورد  نظر عکس موزیک یا فیلم باشد ، میتوان از گزینه اول یعنی pictures, music or video استفاده کرد برای اینکار روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و آن را باز مینماییم و سپس نوع فایل گم شده خود را انتخاب نام ان را مشخص و serch  را انتخاب میکنیم ( اگر نام فایل گمشده را نمیدانستیم یا تعداد انها زیاد بود قسمت all or part of the file name  را خالی میگزاریم در این صورت تمام فایل های مورد نظر شما در کامپیوتر را پیدا میکند و شما میتوانید از میان انها فایل خود را انتخاب نمایید).

گزینه دومdecument  : که این گزینه برای اسناد به کار می رود با کلیک بر روی ان در صفحه باز شده با چند گزینه مواجه میشوید که از شما در مورد تارخ ذخیره سند سوال میکند که گزینه اول بدون زماناست گزینه دوم در هفته گذشته گزینه سوم در ماه گذشته و گزینه چهارمدر سال گزشته است و در قسمت  all or part of the decument name  هم در صورت امکا ن نام سند را وارد کنید.

گزینه سوم all files and folders : در این گزینه شما تمامی فیل های و پوشه های خود را میتوانید جستجو کنید در گزینه اول یعنی all or part of the file name   شما میتوانید نام فایل و یا پوشه گم شده خود را بنویسید( اگر این گزینه را در شرایط معمولی خالی یگزارید تمامی فایل وپوشههای کامپیوتر شما را در صفحه serchمی اورد) گزینه بعدی یعنی a word or phrase in the file میتوانید کلمه ای را تایپ نمایید تا در اسنا د و فایل ها نیز برای شما جستجو کند . و در گزینه سوم یعنی look in شما ادر س محل جستجو را میدهید تا زمان کمتری برای این کار صرف شود.در کرکرههای پایینی شما میتوانید اطلاعات فایل یا پوشه گم شده خود را وارد نمایید در کرکره اول اطلاعات مربوط به تاریخ ذخیره فایل ، کرکره دوم اطلاعات مربوط به سایز واندازه فایل و کر کره سوم که  اطلاعات پیشرفته تری را ازشما میخواهد در سمت type of file  پسوند فایل گم شده را می خواهد که میتوانید ان را از کر کره رو بروی گزینه انتخاب نمایید. در تیک های پایینی شما می توانید برا جستو جوی  کامل تر مثلاً فایل های مخفی و یا تحت فولدر و... را از گزینه های مورد نظز انتخاب نمایید وهر چه این گزینه ها بیشتر تیک خورده باشد جستجوکلمل تر میشود.

اگر فایل یا پوشه مورد نظر شما هنوز در کامپوتر باشد حتماً از روش فوق آن را پیدا میکنید مگر انکه فایل یا پوشه مورد نظر به صورت عمدی بدون هیدن کردن مخفی شده باشد .

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
رضا طاهری منامن

سلام اگر حاضر به تبادل لینک بودی با انام جدیدترین آهنگها و ترفندها لینکم کن و بهم خبر بده منتظرتم بای