قاصدک عشق

ترفند فتو شاپ

ایجاد جلوه متالیک در متن

برای این کار یک فایل جدید مناسب را باز کنید .یک linear gradient  از بالا به پائین و با رنگ دلخواه با استفاده از ابزار gradient به فایل اضافه کنید .

حال با استفاده از ابزار متن افقی horizontal type tool) ) نامی را که میخواهید برای متنتان استفاده شود را وارد کنید.

در نوار خصوصیات ابزار متن روی warp text  کلیک کنید.در اینجا می توانید هر کدام از جلوه ها و خصوصیات آنها را انتخاب کنید که در اینجا از  rise effect  با درصد پائینی از bend  استفاده میکنیم و روی OK کلیک می کنیم.

مسیری از متن به وسیله ی Create work Path<Type < Layer  ایجاد کنید مسیر جدید را می توانید در زیر پالت مسیر مشاهده کرد . لایه ی متن اصلی اکنون یا لغو و یا نامرئی می شود .

 با استفاده از direct Selection tool  مسیر را می توان به هر شکل دلخواه تغییر داد شما متوانید با کلیک و درگ کردن بر روی نقاط حروف و شکل آنها را تغییر دهید .

پس از کامل کردن مسیر یک لایه ی جدید ایجاد کنید و مسیر را با یک رنگ پر کنید برای این کار بهتر است با کلیک کردن روی دکمه ی Fill path در پائین پالت مسیر می باشد .

برای اضافه کردن Drop Shadow  باید جعبه ی محاوره ای Layer Style  را آورد که برای این کار راست کلیک کرده Blending Option  را انتخاب می کنیم.در  drop shadow ,Layer Style  را انتخاب کنید و آن را بطور دلخواه تنظیم کنید.

روی  bevel  و  emboss  کلیک کنید و برای Chisel , Technique  را انتخاب کنید . و مقدار عمق آن را افزایش دهید بطوری که متن بصورت برجسته نمایان شود . 

 برای اضافه کردن gradient overlay   آن را انتخاب کنید  برای آوردن Gradient Editor  روی  Gradient  کلیک کنید. نوعی از gradient را انتخاب کنید که شبیه به نوشته ها ی متالیک است. هنگامی که از  gradient  خاصی استفاده می کنید این نوع در  editor box  ظاهر میشود . اکنون می توانید  gradient  را به هر روشی که میخواهید تنظیم کنید .کلیک کردن روی  Paint wells  در زیر  gradient به شما اجازه می دهد تا بتوانید جای آنها حرکت دهید و یا رنگ را داخل متن حرکت دهید .

پس از اینکه gradient  را انتخاب کردید ، روی OK  کلیک کرده تا از  editor  خارج شوید . به جعبه ی محاوره ای Leyer Style  برگردیدو زاویه را طوری تنظیم کنید که  gradient  آرم را در زاویه راست برای نمایان کردن انعکاس ها در فلز به دو نیم تقسیم کند .در پایان برای لبه دادن به دور آرم Stroke را اضافه کنید . و OK را کلیک کنید . حال لذت ببرید.

 

+   کیوان حقیقی ; ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢٥

اصلاح قرمزی چشم

حتماً شما هم در عکس های خود مشاهده کرده اید که چشم هایتان قرمز شده است . این اتفاق در بعضی از عکس ها می افتد و باعث ناراحتی شما می گردد. برای اصلاح این گونه عکس ها در کامپیوتر نرم افزارهای زیادی وجود دارد . فتوشاپ هم مثل سایر نرم افزار ها راه حل هایی را برای این گونه مشکل ها دارد .برایاصلاح این عکس ها در فتوشاپ

1-      ابتدا عکس مورد نظر را باز کنید .

2-      در پائین پلت لایه ها روی سومین آیکون از سمت راست یعنی create new fill or adjustment layer  کلیک کنید ار درون این آیکون  channel mixer  را انتخاب کنید . سپس تنظیمات زیر را اعمال کنید .

Red  :0%

Green  : 50%

 Blue :50%

3-      رنگ پیش زمینه در جعبه ی ابزار به مشکی تبدیل کنید .سپس لایه ی ماسک را انتخاب کنید و با فشار دادن کلید Alt-Backspace  لایه را به مشکی تبدیل کنید با این کار ما به رنگ اصلی عکس بر می گردیم

4-      4- اکنون رنگ پیش زمینه را به سفید تبدیل کنید و سپس ابزار paint brush  را انتخاب کنید . اندازه قلم را به اندازه قرمزی چشم تنظیم کنید سپس با قلم روی قرمزی چشم کلیک کنید .


+   کیوان حقیقی ; ۱۱:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢٥

ایجاد دود در تصویر

1-      ایجاد اعوجاج در یک خط

کار را با یک لایه ی background  که با رنگ مشکی پر شده آغاز کنید . یک لایه ی جدید با نام dod ایجاد کنید. با استفده از ابزار paint brush  یک خط کلفت ایجاد کنید به طوری که وقطی خط را محو میکنیم زود پاک نشود. با استفاده از ابزار در   Smudge tool  برای ایجاد کشش به درون مارپیچ و مارپیچ کردن بخش هایی از خط سفید استفاده کنید.

      2-اصلاح کردن جلوه ی دود

   برای به ئجود آوردن بی نظمی بیشتر در دود از liquefy< filter   استفاده کنید .این ابزار بر خلاف smudge tool   محو کردن را با اعوجاج ارئه نمی دهد .

4      - ایجاد هاله

    لایه background   را غیر قابل رویت کنید . لایه ی جدید ایجاد کنید و آن را در زیر لایه ی  dod  قرارا دهید .کلید های  alt  و ctrl را همزمان نگه داشته و  Merge Visible  را برگزینید  . این عمل همه اطلاعات قابل رویت شما را بدون مات و کدر کردن تصویر از لایه های چند گانه به یک لایه ای که مورد هدف شماست کپی می کند . برای مات کردن این لایه از فیلتر Gaussian blur   استفاده کنید و مقدار Opacity  را به میزان دلخواه کاهش دهید .

     4-اضافه کردن noise  به صورت دلخواه

    در بالای لایه ی dod یک لایه جدید که با 50% خاکستری پر شده و به  Overlay mode  تنظیم شده ایجاد کنید و در آن از فیلتر noise  و یا grain  استفاده کنید

      5- وارد کردن جلوه ی دود در مقصد

      برای وارد کردن جلوه ی دود در مقصد جدید لایه ی dod  را با کشیدن و انداختن داخل مقصد جدید ایجاد کنید . مقدار و محل قرار گیری را به میزان دلخواه تغییر دهید .

   عناصر برای ایجاد جلوه های چند گانه ای که دارای ظواهر متنوع شده اند درون یک layer set  می توانند مجدداً ترکیب و از جایی به جای برده شوند

   6- برای ایجاد حالت واقعی بیشتر این جلوه ها را همراه تصاویر واقعی دود ترکیب کنید ، هر فایلی از دود که روی یک background  سیاه تصویر برداری شده است می تواند به سرعت یک عنصر دیگر را تولید کند و جلوه ی نهایی را به وجود آورد .هنگام آغاز کار روی عکس هر کانال عکس را به عنوان یک Selection  بار گزاری کنید  با استفاده از هر ابزار انتخابی نتیجه ی انتخاب را داخل یک مقصد دلخواه بکشید یک لایه ی جدید ایجاد و یک leyer mask   اضافه کنید و لایه جدید را با رنگ سفید پر کنید .تغییر اندازه ، میزان اعوجاج و میزان opacity  را به طور دلخواه تغییر دهید .

   شما می توانید با استفاده از خاقیت خود تجارب و تصاویر جدید و مناسبی بدست آورید که شما را مجذوب خود میکند.

 


+   کیوان حقیقی ; ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢٥

ایجاد حالت انفجار نوری

 اگر به دنبال راهی هستید که جان تازه ای به یک لگو یا متن تایپ شده ای بدهید می توانید از دو تکنیک رایج glowing edge  ( لبه ی درخشان ) و یا drop shadow ( سایه اندازی ) استفاده  کنید . این روش بر پایه ی اصول تایپ روی الگوی خاصی است که می گوید هنگامی که چیزی روی یک زمینه ی شلوغ یا متحرکی قرار گرفته است در صورت وجود یک لبه ی متضاد بسیار آسان  دیده می شود . در این روش نور دهی به زمینه ی یک تصویر ، به میزان قابل توجهی متن یا لگو را از زمین جدا کنیم . این تکنیک تقریباً با هر لگو و متنی قابل اجرا است .

1-      لوگو را در هر جایی که می خواهید روی صفحه قرار دهید . در صورت لزوم برایقرار گرفتن در مرکز زمینه از ابزار  alignment  استفاده کنید .

2-      یک کپی از logo  توسط کپی کردن لایه ایجاد کنید . برای این انجام این کار به Duplicate Layer < layer   بروید لایه ی کپی شده را light 1   نام گذاری کنید . لایه ی کپیرا در بالای لایه ی اصلی قرار دهید .

3-      برای دادن حالت انفجاری به نوشته radial blur  را روی لایه کپی ( duplicate layer)   به کار بگیرید . به Radial  Blur< Blur < Filter   رفته و مقدار را روی 100 تنظیم کنید .  Blur Method  را روی Zoom  و  Quality  را روی  Good  قرار دهید . و سپس روی OK کلیک کنید .

4-      پر کردن اشعع های نور

5-       با فشار دان دکمه  D  رنگ های از پیش تنظیم شده را بار گذاری کنید . لایه ی  light 1  را با فشار دادن Ctrl و کلیک کردن لایه ی کوچک در پلت لایه ها باز کنید .Selection  را با فشار دادن Delete+ Alt  پر کنید .و برای Deselect  کردن به Deselect < Select بروید.

6-      گسترش حالت پراکندگی نور

مراحل Fill / Load / Blur  را تکرار کنید تا طول اشعه ها با اندازه ی دلخواه در آیند . شما می توانید آخرین فیلتر استفاده شده را با انتخاب Radial Blur < filter  دوباره اجرا کنید . این عمل آخرین فیلتر را با همان مقادیر استفاده شده قبلی به کار می کیرد . در این مثال این مرحله را سه بار تکرار کنید تا به جلوه دلخواهتان برسید .

7-      لایه ی درخشان ( (Light 1 را که در پشت لوگو قرار دارد توسط کشیدن آن به زیر لایه لوگو جا به جا کنی به صورتی که اشعه ها فرا تر بروند. اکنون می توانید یک تصویر زمینه را در پشت لوگو قرار دهید [حشزهفغ را طوری تنظیم کنید که به نظر بیاید رنگ دور لوگو را احاطه کرده است .

 


+   کیوان حقیقی ; ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢٥

آئینه جادویی

با استفاده از این ترفند شما قادر به ساخت تصاویر زیبایی هستید به عنوان مثال شما می توانید تصویر منعکس شده ای از غروب خورشید را در روی آب در جایی که آبی وجود ندارد را درست کنید کاری ساده و زیبا .

1-عکسی را برای نمونه باز می کنیم در فتوشاپ می توان اندازه واقعی کاری یک تصویر را تغییر داد برای این که متوجه بشوید به منوی  Canvas Size < Image  رفته . وقتی که برای اولین بار این منو را باز می کنیم مرکز جعبه  محاوره ای در شبکه چهار خانه ای سایه دار شده است . برای افزایش  canvas  size به وسیله ی چهار خانه سایه دار در هر چهار خانه دیگر canvas  size  را افزایش می دهیم و سپس در قسمت new size  ارتفاء یا عرض جدیدی را وارد می کنیم . برای نمونه اگر خواستیم همان غروب مثال قبلی را درست کنیم چهار خانه سایه دار را در بالا و وسط جعبه حرکت می دهیم  و سپس برای استفاده راحت تر از ارتفاء عکس اصلی را کمی بیشتر از دو برابر در new size  وارد می کنیم . پس از اینکه ارتفاء تصویر را افزایش دادیم تصویر بزرگتر شده و در پایین عکس به همان اندازه عکس محیطی سفید را مشاهده می کنید .

2- در مرحله دوم ساختن تصویر واژگون از تصویراول را دستور کار قرار می دهیم . برای این کار از ابزار marquee  استفاده می کنیم .سپس عکس را کپی کرده و صفحه ی جدیدی را با همان اندازه های تصویر اصلی باز می کنیم و عکس را در آنجا Paste می کنیم . برای واژگون کردن تصویر ( در این مورد عمودی ) به Flip Vertically < Transform < Edit  بروید . اکنون تصویر شما واژگون خواهد بود .

3- برای جلوه ی آینه جادویی با استفاده از ابزار Move  تصویر واژگون شده را در فضای خالی پایین عکس اصلی قرار می دهیم و هر دو تصویر را طوری با هم مماس می کنیم که مانند آینه شوند سپس با استفاده از  Flatten < Layers تصویر را مسطح می کنیم.


+   کیوان حقیقی ; ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/٢٥

ایجاد جلوه ی متالیک در متن

من در این وباگ تا به حال ترفند فتوشاپ رو برای شما آموزش ندادم با سفارش یکی از  برای اولین بار میخوام ترفند نسبتاً ساده ای رو برای فتوشاپیست های نسبتاً حرفه ای آموزش بدم .

برای این کار یک فایل جدید مناسب را باز کنید .یک linear gradient  از بالا به پائین و با رنگ دلخواه با استفاده از ابزار gradient به فایل اضافه کنید .

حال با استفاده از ابزار متن افقی horizontal type tool) ) نامی را که میخواهید برای متنتان استفاده شود را وارد کنید.

در نوار خصوصیات ابزار متن روی warp text  کلیک کنید.در اینجا می توانید هر کدام از جلوه ها و خصوصیات آنها را انتخاب کنید که در اینجا از  rise effect  با درصد پائینی از bend  استفاده میکنیم و روی OK کلیک می کنیم.

مسیری از متن به وسیله ی Create work Path<Type < Layer  ایجاد کنید مسیر جدید را می توانید در زیر پالت مسیر مشاهده کرد . لایه ی متن اصلی اکنون یا لغو و یا نامرئی می شود .

 با استفاده از direct Selection tool  مسیر را می توان به هر شکل دلخواه تغییر داد شما متوانید با کلیک و درگ کردن بر روی نقاط حروف و شکل آنها را تغییر دهید .

پس از کامل کردن مسیر یک لایه ی جدید ایجاد کنید و مسیر را با یک رنگ پر کنید برای این کار بهتر است با کلیک کردن روی دکمه ی Fill path در پائین پالت مسیر می باشد .

برای اضافه کردن Drop Shadow  باید جعبه ی محاوره ای Layer Style  را آورد که برای این کار راست کلیک کرده Blending Option  را انتخاب می کنیم.در  drop shadow ,Layer Style  را انتخاب کنید و آن را بطور دلخواه تنظیم کنید.

روی  bevel  و  emboss  کلیک کنید و برای Chisel , Technique  را انتخاب کنید . و مقدار عمق آن را افزایش دهید بطوری که متن بصورت برجسته نمایان شود . 

 برای اضافه کردن gradient overlay   آن را انتخاب کنید  برای آوردن Gradient Editor  روی  Gradient  کلیک کنید. نوعی از gradient را انتخاب کنید که شبیه به نوشته ها ی متالیک است. هنگامی که از  gradient  خاصی استفاده می کنید این نوع در  editor box  ظاهر میشود . اکنون می توانید  gradient  را به هر روشی که میخواهید تنظیم کنید .کلیک کردن روی  Paint wells  در زیر  gradient به شما اجازه می دهد تا بتوانید جای آنها حرکت دهید و یا رنگ را داخل متن حرکت دهید .

پس از اینکه gradient  را انتخاب کردید ، روی OK  کلیک کرده تا از  editor  خارج شوید . به جعبه ی محاوره ای Leyer Style  برگردیدو زاویه را طوری تنظیم کنید که  gradient  آرم را در زاویه راست برای نمایان کردن انعکاس ها در فلز به دو نیم تقسیم کند .در پایان برای لبه دادن به دور آرم Stroke را اضافه کنید . و OK را کلیک کنید . حال لذت ببرید.


+   کیوان حقیقی ; ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱/۱۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir